SMUČARSKA ŠOLA

Pod vodstvom Svižčevih strokovno usposobljenih in izkušenih učiteljev bodo otroci naredili prve smučarske korake ali nadgradili znanje smučanja iz preteklih sezon. Otroci bodo smučanje spoznavali postopoma, na prijeten, zanimiv, igriv, otrokom prijazen ter predvsem na varen način.

Otroci se bodo naučili samostojno in varno uporabljati vlečne naprave na smučišču (vzpenjačo, vlečnice, sedežnice,…), seznanili pa jih bomo tudi z desetimi FIS pravili obnašanja, ki veljajo na smučiščih. Šola smučanja je  primerna za vse otroke od 4. leta starosti naprej.

Svižčeva šola smučanja bo potekala v dveh zaporednih vikendih, od 09.30 do 13.30.

  1. TERMIN – 20. in 21. 1. ter 27. in 28. 1. 2024
  2. TERMIN – 10. in 11. 2 ter 17. in 18. 2. 2024

Cena šole smučanja je 235€, trajanje 4 dni in vključuje 16ur (nadaljevalna šola) oziroma 14ur (začetna šola).

Pod vodstvom Svižčevih strokovno usposobljenih in izkušenih učiteljev bodo otroci naredili prve korake na snegu ali nadgradili znanje smučanja iz preteklih sezon. Otroci bodo smučanje spoznavali postopoma, na prijeten, zanimiv, igriv in predvsem varen način. Naučili se bodo varno uporabljati vlečne naprave na smučišču. Seznanili jih bomo z desetimi FIS pravili obnašanja, ki veljajo na smučiščih. Z objavo fotografij na naši Facebook in spletni strani želimo ohranjati naše skupne spomine.
Cilji naših programov so, da otroke naučimo smučati samostojno, varno, odgovorno in pravilno. Želimo jim približati zimo in zimske športe ter jih seznaniti z možnostmi rekreacije na snegu.

Program je primeren za otroke od 4. leta starosti naprej.

Pri vseh programih smučanja na Mariborskem Pohorju je smučarska karta vključena v ceno programa.

Smučarske skupine oblikujemo glede na otrokovo smučarsko znanje.

Kontaktni telefon: 041 637 713 – Info, 357 119 – Vid, 

Kontaktni e-mail: Info – info@svizec-sport.com

PROGRAM

  • 9:20 – ZBOR na ploščadi pred spodnjo postajo krožno kabinske žičnice oz. gondole
  • 9:30 – ODHOD NA SMUČANJE
  • 13:30PRIHOD skupin nazaj na zborno mesto, ker otroke prevzamejo starši

CENIK

SMUČIŠČE MARIBORSKO POHORJE Z AREHOM

Cena programa je 235 EUR in vključuje:

  • 16 oz. 14 ur učenja smučanja,
  • smučarsko karto za vse dni,
  • vsakodnevno malico in čaj,
  • priznanje in medaljo ob koncu tečaja
  •  spletno galerijo fotografij

Posebne ugodnosti za člane svižčeve LETNE VADBE in pri vpisu več otrok iz iste družine. Ugodnosti preverite pri pogostih vprašanjih!

MNENJA ZADOVOLJNIH STARŠEV

Svizci ste nadvse prijazni in se otrokom ta čas, ki ga preživijo na Treh Kraljih posvetite kot njihovi začasni starši. Iz leta v leto moje tri punce z veseljem obiskujejo smučarske tečaje v času zimskih počitnic. Z vami vsemi sem zelo zadovoljna, še bolj pa mi je pomembno, da so zadovoljne moje hčerke. Vsak večer se z veseljem vračajo domov in pripovedujejo, kaj vse se jim je zgodilo tega dne. Vsi Svizci imate veliko srce in čut za otroke in njihove potrebe in želje, ki jih je toliko, kot je otrok na tečaju.

Družina Trop-Hvalec

PTUJ

MNENJA ZADOVOLJNIH STARŠEV

Menim, da je Svižčeva vadba izvrstna priložnost za naše malčke, da se v prijaznem in sproščenem, predvsem pa njihovi starostni stopnji prilagojenem vzdušju razgibajo, družijo in razvijajo svojo motoriko. Vaditelji so strokovni in “otrokom prijazni”, šaljivi, hudomušni, kar je otrokom pisano na kožo. Super je tudi to, da je vse na enem mestu, saj ponujajo tudi različne tečaje, ki se jih kot člani lahko ugodneje udeležimo. Svizec je zakon!

Ines Jarh

MAMA

V naši družini imamo dva sviščeva prijatelja, fanta in punco. In če na hitro izračunam, smo se s Svizcem pri njegovi letni vadbi družili nepozabnih 6 let. Začelo se je v vrtcu in končalo letos, ob koncu šolskega leta. Ja, Svizec je poskrbel, da smo bili v pričakovanju te vznemirljive igre, v razgibavanju, tudi v učenju reda in nenazadnje v obujanju spominov. Svizec je poskrbel tudi za to, da nas ni skrbelo, ali so ta mali Svizci na varnem. In še nekaj nam je uspelo… nikogar nismo rabili nikamor voziti, ker je prišel Svizec k nam… v Rače, pa tudi v Hoče.

In verjamem, da se prav vse, kar smo počeli s Svizcem, obrestuje. Najbrž ne rabiš doktorata, da ugotoviš ali se otrok rad in z veseljem giblje, ali pa ga je treba k vsaki fizični aktivnosti priganjati.

Katja

MAMA

POGOSTA VPRAŠANJA

Za vas smo odgovorili na najbolj pogosto zastavljena vprašanja.

1. Kakšne ugodnosti in popuste ponujate pri Svižčevem tečaju smučanja?
  • Cena za člane: 10% popusta na ceno tečaja brez smučarske karte (člani so vsi otroci, ki obiskujejo Svižčevo letno vadbo).
  • Cena za 2. in 3. otroka: 10% popusta na ceno tečaja brez smučarske karte.
2. Kakšno dolžino smuči potrebuje otrok?

Pri začetnikih naj bi smuči segale do njihove brade ali največ do nosu (rajši krajše kot predolge!).

Pri boljših smučarjih je izbira dolžine smuči odvisna predvsem od hitrosti in otrokovega načina smučanja.

V obeh primerih morajo smuči imeti dovolj ostre robnike. Takšne, da otrokom ne oddrsavajo in jim omogočajo lažje vodenje smuči.

3. Kakšni naj bodo smučarski čevlji za otroke?

Pri začetnikih morajo smučarski čevlji ali »pancarji« imeti ustrezen upogib naprej. Trdota čevljev se začne pri indeksu upogibne trdote (flex indeks) 50 ali celi 40.

Priporočamo izbiro enake velikosti smučarskega čevlja, kot je običajna številka noge. Prevelik čevelj namreč zmanjša občutek na snegu. Če je čevelj premajhen oz. zelo tesen, lahko povzroči bolečine v nogah. Prav tako bo v čevlju hladneje, ker v njem ne bo dovolj zraka, ki je dober izolator.

Izberete lahko tudi otroške smučarske čevlje, ki so nastavljivi po velikosti. Njihova glavna pomanjkljivost je predvsem to, da ne zagotavljajo optimalnega oprijema noge in niso povsem neprepustni.

4. Ali začetniki potrebujejo smučarske palice?

Ne. Začetniki se začnejo na smuči prilagajati brez palic, zato jih na začetku ne potrebujejo.

5. Kakšno dolžino smučarskih palic potrebuje otrok?

Ustrezno dolžino palice dobimo tako, da višino otroka (v cm) pomnožimo s številom 0,7.

Dolžino smučarskih palic lahko določimo tudi tako, da brez smuči (»na suhem«)  palico obrnemo okoli in jo držimo pod krpljami (ovalni plastični obod). Pri tem mora biti kot v komolcu pravi, torej 90°.

Na snegu palice med stojo na smučeh zapičimo v sneg, pri čemer mora bit kot v komolcu ponovno 90°.

6. Kakšna je primerna zaščitna smučarska čelada?

Čelada ne sme biti niti pretesna niti preohlapna. Preohlapna čelada lahko pri padcu zdrsne z glave, pretesna je neudobna in lahko povzroča močne glavobole. Čelada naj bo lahka in zračna.

Pri otrocih priporočamo čelado, ki je nastavljiva po velikosti. »Ušesa« ima lahko mehka ali trda.

Pri čeladah je priporočljivo, da se nanje lepo prilegajo smučarska očala, saj le ta varujejo pred sončnimi žarki, vetrom, mrazom in poškodbami.

SMUČARSKA ČELADA JE ZA VSE TEČAJNIKE OBVEZNA!

7. Ali otrok potrebuje smučarska očala?

Smučarska očala varujejo oči pred sončnimi žarki, vetrom, mrazom in predvsem pred poškodbami.

Pri otrocih, ki že znanjo smučati, jih vsekakor priporočamo.

Pri začetnikih so lahko očala morda moteča, saj se otroci velikokrat zelo potijo. Naši učitelji jih lahko pospravijo, v kolikor ocenijo, da otroku povzročajo nevšečnosti. Vendar tudi pri začetnikih očala v določenih vremenskih pogojih (zelo močno sonce, močan veter in mraz) vsekakor priporočamo.

8. Na tečaj smo vpisali otroke, ki želijo smučati v isti skupini. Ali je to mogoče?

V kolikor je njihovo predznanje na isti stopnji ter med njimi ni velike razlike v letih, se bomo seveda potrudili, da bodo lahko smučali v isti skupini.

Pri oblikovanju skupin moramo biti vedno pozorni na njihovo homogenost. Vedeti morate, da je smučarsko predznanje otrok lahko tako različno, da vključitev v isto skupino preprosto ne bo mogoča. S tem bi namreč lahko povzročili prezahtevno vadbo za otroka s slabšim predznanjem ali preveč enostavno vadbo za otroka z višjim predznanjem.

9. Kaj se zgodi v primeru, če otrok zboli pred ali med tečajem?

V kolikor otrok zboli pred tečajem in nas o tem tudi obvestite, poravnani znesek vrnemo v celoti.

Če pa se je otrok že udeležil recimo 2 dni od 4 dni tečaja, vam vrnemo sorazmeren delež cene tečaja.

10. Ali je možno plačilo tečajnine v obrokih?

Da. Plačilo je možno v največ dveh obrokih, od katerih morata biti prvi obrok poravnana pred pričetkom tečaja.